Geçtiğimiz günlerde, Kaya Prestige Otel sponsorluğunda “Yaşama Açılan Penceredir Kitap” etkinliğinin ikincisi düzenlendi. Genelde iş adamlarının iş görüşmeleri için tercih ettiği Kaya Prestige Otel’in muhteşem ev sahipliğinde, kitap severler ve yayıncılar bir araya gelip bol bol kitap konuştuk.

Etkinliğin konukları arasında Haber Hürriyeti Gazetesi’nden Metin Aydınoğlu ve “Kitap Baba” olarak tanınan Mesut Tim de yer alıyordu. Türkiye genelinde bağışçıların ve yayınevlerinin destekleriyle açtığı yirmi altı adet “Atatürk Çocukları Kütüphanesi” nin olması O’na bu unvanı kazandırmış. Hedef, her ile bir kütüphane açmak ve bunun için canla başla çalışıyor kendisi.

xwqz427061

Etkinlik öncesinde, sponsorlar belli oldukça kitap seçimlerimizi yaptığımız için bizi nelerin beklediğini biliyorduk. Ancak, bildiklerimiz buz dağının sadece görünen yüzüymüş. Şafak Hanım, Yasemin Hanım ve Elmas Hanım bizler için çok özel sürprizler hazırlamışlardı. Saadet Aydınlıoğlu, Nilgün Erdem ve Yusuf Gürer’in katılımıyla sanata ve edebiyata dair oldukça nitelikli bir sohbet ve tartışma ortamı oluştu.

Sürpriz kitaplarımız (imzalı olması sevincimizi katladı!), isimlerimize Mor Düşler Atölyesi tarafından isimlerimize özel hazırlanmış mumlar, Lale Hanım’ın biz kitap kurtları için özenle hazırladığı ayraçlar, Sosyopix’in sponsorluğunda polaroid fotoğraflarımız. Her biri bizim için özenle hazırlanmıştı. Ayrıca Yusuf Gürer’in ve Lale Bollukçu’nun şiirleri günün muhteşem tamamlayıcıları oldu.

Kitap bloggerlarının merak ettiklerini beki bir parça sitemlerini dile getirebildikleri, yazarlarımızın kendilerini rahatça ifade edebildikleri bu güzel etkinliğin İzmir ve yazın dünyamız için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Dilerim bu son olmaz, önümüzdeki yıl artarak tekrarlarız.

 

xwqz313477

Etkinlik Katılımcıları:

Glorrry Books – Youtube / İnstagram

Gitarist Kızın Güncesi – Blog / İnstagram

Buse Güler – Blog / İnstagram

Okur Yazar Annecik – Blog / İnstagram

Okuyan Anne – Blog / İnstagram

Denizden Notlar – Blog / İnstagram

xwqz626053

Etkinlik Sponsorları:

KAYA PRESTİGE OTEL

xwqz691683

ARUNAS YAYINCILIK

AYRINTI YAYINLARI

AZ KİTAP

CENEVRE FİKİR SANAT

DOKUZ YAYINLARI

DÜZ YAZI YAYINEVİ

EPHESUS YAYINLARI

EVRİM MİLASLI

LALE MEVSİMİ

MİNVAL YAYINLARI

MOR DÜŞLER ATölYESİ

NİLGÜN ÖZEL ERDEM

PENA YAYINLARI

POSTİGA YAYINLARI

SAADET AYDINLIOĞLU

SOSYOPIX

YABANCI YAYINLARI

YEDİVEREN YAYINLARI

YİTİK ÜLKE YAYINLARI

ZEUS YAYINEVİ