“Çünkü dedi Züleyha.
Güzelliğin bir derin kuyu senin
bir düşenin kurtuluşu kolay olmaz
ne mutlu kalbine sen düşene
ve ne mutlu senin kalbine düşene…”

Nazan Bekiroğlu

‘SENİ SEVİYORUM’ DEMENİN BİNBİR YOLU VAR

Bir rivayete göre, yüzyıllar önce Roma’yı katı kuralları ile yöneten hükümdar 2. Claudius, ordusunda savaşacak asker bulamıyordu. Bunun nedeni ise Romalı erkeklerin aşka ve eşlerine olan tutkusu yüzünden askere gitmemeleriydi.  Hükümdar bu durumu lehine çevirmek için tüm evlilikleri yasakladı. O dönemlerde papaz olan Aziz Valentine, imparatorun yasağına rağmen gizlice gençlerin nikâhlarını kıymaya devam etti. Ancak, 2. Claudius bunu öğrendi ve papaz Valentine’nin sopa ile dövülerek öldürülmesine karar verdi. O günden sonra da öldürüldüğü gün olan 14 Şubat, Aziz Valentine’nin anısına “Sevgililer Günü” olarak kutlanmaya başladı.

14 Şubat kimileri için sıradan bir gün, kimileri içinse en özel günlerden bir tanesi. Sevgiliye/eşe ‘seni seviyorum’ demenin binbir yolunun olduğu bu özel gün, tüm dünyada antik çağlardan bu yana kutlanıyor. Sevginin ve aşkın doruklara çıktığı bu gün için bizim de güzel hediye önerilerimiz olacak. Kahvekadınkitap ailesi olarak sevgililer gününüzü kutlar, sadece bir gün değil her gün sevginin kıymetini bildiğimiz günler olmasını temenni ederiz.

KAHVEDEN VAZGEÇEMEYENLERE, LAST QUEEN DESIGN

xwqz297619

Kahve tutkunları için harika kupalar tasarlayan Last Queen Design, hainpainted uygulamalar ile çizimler yapıyor. Sadece fincan ya da kupalar değil t-shirtlere de en güzel çizimlerini yansıtıyor. Maviden, sarıdan, denizden ve özellikle kediden vazgeçemeyenler, bu sayfada çok güzel hediye önerileri bulabilirsiniz.

KİŞİYE ÖZEL İLLUSTRASYON ÇİZİMLERİYLE EBA DESIGN

xwqz947858

Farklı kıyafet tasarımları ve kişiye özel illustrasyon çizimleri ile göz dolduran Eba Design, Esra Hanım’ın ellerinde hayat buluyor. Tabaklara, kütüklere, tepsilere hatta minik saksılara bile en güzel çizimlerini yapan Eba Design, sevgililer gününe özel, karatahta boyası ile boyanmış minik saksılar hazırlıyor; üzerine en güzel sevgi notlarınızı yazabilmeniz için.

RENKLİ VE TATLI BİR BAŞLANGIÇ İÇİN, BALDAN KURABİYELER

xwqz615357

Bu seneki 14 Şubatınızı tatlandırmak için tercihiniz konuşan kurabiyeler olabilir. Baldan Kurabiyeler, size özel tasarladığı butik kurabiyelerle hem sevginizi fısıldayacak hem de ağzınızı tatlandıracak, tabii yemeğe kıyabilirseniz.

FARKLI TASARIMLARIYLA BULUTLU MASAL

xwqz864481

Sayfasında “Bir sebepten bulutlara sevgim büyük” yazan Bulutlu Masal; kupalara, fincanlara, defterlere rengârenk çizimler gerçekleştiriyor. Bulutlu Masal, not defterlerini sevenler için en özel anlarınızı not alabileceğiniz özel bir hediye olabilir.

ANILARINIZA SOSYOPİX İLE DOKUNUN xwqz951850

Anılara dokunmamızı ve onların her daim canlı kalmasını sağlayan Sosyopix, takvimlerin yanı sıra sevgililer günü için özel hazırladığı anı kitabıyla da bu aralar en favori hediye önerilerinden bir tanesi.

HAYATINIZI ORGANİZE ETMENİN EĞLENCELİ YOLU MİYA DESIGN

xwqz043788

Türkiye’nin ilk planner üreticisi olan Miya Design ile en güzel anlarınızı, en eğlenceli şekilde not etmek sizin elinizde. Bu ajandalara günden arta kalanları yazmak inanılmaz keyifli olacak. Bu sene evlilik hazırlıkları yapanlar için özel tasarlanan “Bride&Groom” tasarımı tam size göre. İnsana düzenli ve planlı olmanın ne kadar da keyifli bir iş olduğunu her fırsatta vurgulayan Miya Design, küçük şeylerden mutlu olanlar için güzel bir hediye önerisi.

“HUBBY& WIFEY” KUPALAR VE DAHA FAZLASI İÇİN KAHVEKADINKİTAP

kkk (4)

Basit bir internet sayfasından daha fazlası olan Kavekadınkitap, sadece çok okunan haberleri ile değil satışa sunduğu en ilginç ürünleri ile de çok seviliyor. Özellikle “Huby&Wifey fincanları çiftler için en güzel hediye önerilerinden bir tanesi. Sadece kupalar değil duvara asılabilir aile anahtarlıkları ve craft cüzdanları ile de ilgi çekmeye devam edecek kuşkusuz.

kkk urun (5)

ÖZEL TASARIMLARDAN VAZGEÇEMEYENLER İÇİN, ÇİZGİ BAKKALI

xwqz176260

Kişiye özel illüstrasyonlarla tasarladığı ayraçlarını severek takip ettiğimiz Çizgi Bakkalı bir başka hediye önerimiz. Size özel tasarlanmış ayraçların haricinde fantastik sevenler için favorimiz “Çizgi Bakkalı Harry Potter Kutusu” Kutu içeriğinde, Tasarım “HP” kutu, Harry Potter çizimli defter, HP kitap görünümlü mini defterler, Mini Maket kutusu (içerisinde uçan araba ve mini maketler bulunmakta), HP Ayraçlar, HP Okul Armaları, HP Okul Atkıları, HP Karakter LEGO’ları, HP Kalemlik bulunmakta.

GEZGİN OLMAYI SEVENLERE: BUŞRA ARABACIOĞLU DESIGN

xwqz518751

Kişiye özel keçe çanta tasarımlarıyla Büşra Arabacıoğlu’nun tasarımları gezgin çiftlerin vazgeçilmezi olmaya aday. Kişiye özel hazırladığı tasarımlarının dışında özellikle dünya haritalı modelleri favorimiz.

TATLI BAŞLANGIÇLARI SEVENLERE TULA CHOCOLATE

xwqz753260

“Çikolata bizim vazgeçilmezimiz!” diyen çiftler için özel mi özel bir önerimiz var. Paketlemesinden, çikolata ve lezzet toplarının hazırlanmasına kadar hem gözünüze hem de damak tadınıza hizmet ediyorlar. İster geleneksel çikolataları sevin isterseniz çikolatalar ile meyvelerin armonisini sevin. Tula’ların tadı damağınızda kalacak.

DOĞANIN ENERJİSİ HER AN BOYNUNUZDA, CEMRE CEYLAN ATOLYE

xwqz586368

Siz de bizim gibi doğaya hayransanız bu kolyeleri çok seveceksiniz. Çubuk tarçınlardan tasarladığı takıların yanı sıra el yapımı beton saksı detaylarıyla doğal ve al yapımı objeleri sevenler Cemre Ceylan’ın tasarımlarını çok beğenecekler.

Sevil Yücel Çaylak