“Ben çocukken fakirdim. İki kuruş elime geçince bunun bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydı bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım…” M. Kemal Atatürk

11. Ankara Kitap Fuarı, 6- 15 Ocak tarihlerinde 10:00- 20:00 saatleri arasında Ankaralı kitap severleri bekliyor. Fuarı “kahvekadınkitap” ailesi olarak sizin için gezmeyi ihmal etmedim.

ATO Congresium’da yer alan fuarın ikinci gününde oradaydım.  Hafta sonu olduğu için aşırı kalabalıktı. Ankara’daki sağanak yağışa rağmen bu kadar çok kitapseverin olması beni inanılmaz mutlu etti. Yedisinden yetmişine birçok insan vardı. Okumanın yaşı ya da cinsiyeti olmadığını bir kez daha görmüş oldum. Bu arada küçük bir bilgi, giriş ücreti 2 lira.

xwqz353237

Fuarda kimler yok ki? Can yayınlarından Pegasus’a, Parodi yayınlarından Agapi yayınlarına, Yapı Kredi yayınlarından İş Başkası Kültür yayınlarına, Kırmızı Kedi yayınlarından Dergah’a kadar birçok yayınevi okurlar için bir aradaydı.  Sadece büyükler için değil küçükler için de birçok yayınevi indirimli kitaplarıyla fuarda sizleri bekliyor. Aynı zamanda sevdiğiniz birçok yazarın imza gününe de katılıp onlarla tanışma fırsatı bulabilirsiniz.

İndirimler genellikle yüzde 20 ile 25 arası değişiyor. Bu indirimler yayınevinden yayınevine farklılık gösterebiliyor. Sadece kitap değil dergi stantlarına da uğramayı unutmamalısınız. Son yılların modası aylık kültür-edebiyat dergileri de -Kafka Okur, Dergi Ot gibi-  fuardaki yerini almış durumda.

xwqz404149

Kitap Fuarı’nı ziyaret edecek kitap severleri; Tüm Yollarım Sana Çıkıyor kitabının yazarı Ayşen Ilgın, Fotoğraf kitabının yazarı Ayşenur Kayabaşı 13.00’te Dokuz Yayınları’nın standında bekliyor olacak. Şengül Hablemitoğlu da 13.00’te Kırmızı Kedi Yayınlarının standında okuyucularıyla buluşuyor olacak. İlerleyen saatlerde Asude – Ephesus Yayınları (14.00), Saniye Seven – Uğur Tuna Yayınları (14.00) standlarında kitap severler ile buluşmak için bekleyecekler. Ayrıca; Astrolog Zeynep Turan, Asi Kitap standında 15.00’te okuyucularıyla buluşacak.

Haydi, siz de bir pazar etkinliği olarak ATO Congresium’daki kitap fuarını ziyaret edin. Eminim kitap okumayı çok seven herkes için çok yararlı bir etkinlik olacak.

Kitap okumak koca bir okyanus. Önemli olan içindekileri kendi denizinle buluşturup harmanlamayı başarabilmekte. Tabiî ki dünya gerçeklerinden kopmadan…

Sevil Yücel Çaylak