Bir düşünün, en son ne zaman rahatlamak için kendinize zaman ayırdınız? En son ne zaman sadece dinlenmek ve kendinizi iyi hissetmek için bir şeyler yaptınız? Yoksa hatırlayamadınız mı? Öyleyse bugün kendinize ve rahatlamaya vakit ayırmanın tam zamanı. Üstelik günlük yaşam içinde uzun uzun yapmaya vakit bulamadığımız kahvaltı etmek gibi rutinler bile aslında oldukça rahatlatıcı ve keyifli. Önemli olan anda olmak ve anı doya doya yaşamak!

Evde kendinizle neler yapabilirsiniz fikir sahibi olmak için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 

GÜNE EGZERSİZLE BAŞLAYIN

Güne enerjik başlamanın en güzel yolu spor yapmak! Uyanın ve belki evin etrafında küçük bir koşu, bir pilates seansı ya da rutin egzersizlerinizi yaparak tazelenin. Metabolizmanız hızlansın, harika bir kahvaltı öncesi spor sizi biraz daha acıktırsın!

 

NEFİS BİR KAHVALTI YAPIN

Rahatlama gününde nefis bir kahvaltı olmazsa olmaz! İster klasik lezzetlerle dolu geleneksel bir kahvaltının, ister sağlıklı seçeneklerle dolu alternatif bir kahvaltının, taze çayınızı kahvenizi yudumlayarak tadını çıkarın.

 

KİŞİSEL BAKIMLA KENDİNİZİ ŞIMARTIN

Kişisel bakım ritüelleri daima rahatlatıcı ve mutluluk verici! Siz de rahatlama gününde sağlıklı cilt maskeleri, saç-tırnak bakımları, yüz yogası gibi uygulamalar ile kendinizi iyi hissetmeye ve rahatlamaya bir adım daha yaklaşın!

 

 

SOĞUK KAHVE YAPMAYI DENEYİN

Sıcak bir günde buzlu bir soğuk kahve gibisi var mı! Rahatlama gününüzde içebilmeniz için soğuk kahvenizi bir gece önceden demlemeye bırakmanız gerek, unutmayın!

BİTKİLERİNİZLE İLGİLENİN

Toprakla uğraşmak, bitkilerle ilgilenmek daima en rahatlatıcı aktivitelerden biri. Saksı değiştirmek, toprak yenilemek, toprağı gübrelemek gibi bitkinize çok iyi gelecek, yapmayı ertelediğiniz şeylere vakit ayırın.

KİTAP OKUYUN

Evin rahat bir köşesine kurulup kitap okumak hem fiziki olarak hem de ruhen sizi dinlendirecek. Hem belki uykunuz gelirse küçük bir şekerleme ile enerjinizi toplayabilir, gününüze devam edebilirsiniz.

EVCİL HAYVANINIZLA VAKİT GEÇİRİN

Evcil dostlarımız olmadan bir rahatlama günü düşünemiyoruz! Parkta uzun bir yürüyüş, biraz oyun, hem size hem de onlara çok iyi gelecek.

MISIR PATLATIP FİLM İZLEYİN

Mısır patlatıp, koltuğa yayılıp film izlemek, günü bitirmeye yakın yapabileceğiniz en rahatlatıcı şeylerden biri olacak. Sevdiğiniz bir film bulun ve keyifli bir yaz akşamının tadını çıkarın.


YOGA & MEDITASYON ÇALIŞMALARI İLE KENDİNİZLE KALIN
Kendinize uygun bir yoga & meditasyon programı bulup kendinizle kalın. Kendinizle kalmanın en değerli yollarından biri de bu uygulamalar.

UYUMADAN EVVEL AROMATERAPİ YAĞLARI İLE RAHATLAYIN

Aromaterapi, son yılların yükselen iyi yaşam trendlerinden ve zihninizi dinlendirecek yağlar ile rahatlamak gerçekten muhteşem bir his. Siz de gününüzü rahatlamanın Nirvana noktasında bitirmek isterseniz bunu mutlaka deneyin.

 

Bu yazının kaynağına ulaşmak için buraya tıklayın.