Bir evcil hayvanınız varsa mutlaka evdeki bitkileri yemeye çalıştıklarına denk gelmişsinizdir. Birçok veteriner kedinizin ya da köpeğinizin karnı ağrıdığında ya da midesi rahatsız olduğunda evdeki bitkileri yiyerek kendilerini rahatlatmaya çalıştığını söylüyor. Her şeyin ötesinde, eğer evcil dostunuz evdeki bitkileri yemek konusunda kararlıysa, ona engel olmanın ne kadar zor olabileceğini tahmin edebiliyoruz!

Tüm bitkileri onların ulaşamayacakları yerlerde tutmak en iyisi, ancak onlar için en güvenli ortamı sağlamak, evcil hayvanlar için toksik olmayan bitkileri tercih etmekten geçiyor. Hem evinizin enerjisini tazeleyecek hem de evcil dostlarınız için zararsız ev bitkilerinden bazılarını sizin için sıraladık.

Afrika Menekşesi

Afrika menekşesi hemen hemen her evde bulunan, renkleriyle evin enerjisini tazeleyen bir çiçek ve evcil hayvanlar için tamamen zararsız. Neredeyse her koşula uyum sağlayabilen, ortalama bir nem ve sıcaklığa ihtiyaç duyan bu Afrika menekşesi az ışıklı ortamlarda bile çiçek açacaktır.

Muz Ağacı

Eve cesur bir ifade ve estetik katan büyük ev bitkilerinden muz ağacının en güzel taraflarından biri de evcil hayvanlar için toksik hiçbir madde içermiyor oluşu. Besleyici bir toprak, bol günışığı ve düzenli sulama, bitkinizin sağlıklı bir şekilde büyümesi için yeterli olacaktır.

Kurdele Çiçeği

Bakımı kolay ve en dayanıklı ev bitkilerinden biri olan kurdele çiçeği, evcil hayvanlar için zararsız olması sebebiyle de tercih ediliyor.

Aşk Merdiveni

Aşk merdiveni de kurdele çiçeği gibi dayanıklı olduğundan en çok tercih edilen ev bitkilerinden biridir. Evcil hayvanlar onlar için tamamen zararsız olan bu bitkinin tüylü ve yumuşak dokusunu çok sever, bu yüzden de yapraklarını çiğneme eğiliminde olabilirler. Bol ışık ve su seven bitkiyi gönül rahatlığıyla dilediğiniz uygun bir yere yerleştirebilirsiniz.

Areka Palmiyesi

İç mekanda kullanıldığında ortama tropik bir hava veren Areka palmiyesi, hareketli görünümü ve sarkan yaprakları nedeniyle özellikle kedilerin oynamaktan çok keyif aldığı bir bitki. Onlar için tamamen zararsız olduğu için Areka’nızı içiniz rahat bir şekilde, evin dilediğiniz yerine yerleştirebilirsiniz.

Kalatya

Kalatya bitkisi yapraklarındaki pembe-beyaz çizgilerle eve anında bir doku, bir enerji katıyor. Işığı fazla sevmeyen, evcil hayvanlar için zararsız olan bu bitkiyi evinizde gölge ve az ışık alan yerlerde bile büyütebilirsiniz.

Çilli Yaprak Çiçeği

Pembe, kırmızı, beyaz renkleriyle evlerde bir renk cümbüşü, bir festival havası yaratan çilli yaprak çiçeği, evcil hayvanlarınız için tamamen zararsızdır. Ancak çok fazla yerlerse sindirim problemleri yaşayabilirler, dikkatli olmakta fayda var!

Zümrüt Dalgası Çiçeği

Zümrüt dalgası çiçeği, yapraklarındaki renk geçişleri ve yumuşak, estetik görüntüsü sebebiyle en çok tercih edilen bitkilerden biri. Evcil hayvanlarınız için toksik olmamasının yanı sıra susuzluğa oldukça dayanıklı bu bitki, favori ev bitkilerinizden biri olabilir!


Orkide

Eğer siz de orkidelerin zarif duruşuna bayılıyorsanız, evcil hayvanlarınız için endişelenmeden evinizde gönül rahatlığıyla bakabilir ve istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Ancak bu narin bitkinin yapraklarıyla oynamak isteyecek evcil hayvanınıza karşın onu güvenli bir yere yerleştirmeniz iyi olabilir!

Bu listedeki çiçekleri alabilmen için bir link hazırladık. Bu linkten girip çiçekleri inceleyebilirsin. #işbirliği

Kendine güzel bak.
Kahve Kadın Kitap Ekibi

Bu siteden ilham alınmıştır.