Ahh Kalbim kitabının yazarı Meriç Mekik ile kitap basılmadan uzun zaman önce tanışmıştım. Eğlenceli, komik ve inanılmaz hoş sohbet birisi. Güldüğünde, çekik gözleri yok oluyordu. Kitabı ilk çıktığında gidip alanlardan birisiydim. Kendisi bu kadar doğal ve komik iken kim bilir kitabı nasıldır diye düşündüm.

Okudukça akıp gitti kitap ellerimden. Satırlar bitti, sayfalar bitti ve sonunda kitap bitti. Romantik komedi filmi izlemek yerine romantik komedi kitabı okumuştum. İnanılmaz keyifli idi. Bu kitabı herkes okumalı düşüncesindeyim. Çünkü, demoralize olan bir kadının hayatındaki dönemeçleri anlatıyor. Yaşadığı zorluklara, moralsizliğine ve en önemlisi de bedenine yapışıp kalan kilolarına rağmen O hayatı “ti”ye alıyordu.

ahhkalbim2

Aylin hamileyken; sevgili eşi tarafından aldatıldığını öğrenir. Birçok kadının başından geçen bu süreci atlatmaya evin minik üyesi de yardımcı olamaz. Çocuk doğar doğmaz boşanırlar ve Aylin bebeğiyle birlikte baba evine geri döndüğünde kendisini yepyeni sorunlar beklemektedir. Annesi, ona hala genç bir kız olduğu zamanlardaki gibi davranmaya devam etmektedir. Sürekli arkasını toplamalar, arada laf sokmalar, kızı ile ilgilenmediği için yaptığı sitemler. Ah Aylin Ah!

İşyerinde ise; huysuz ve pinti bir patron, patron yalakası bir çaycı ve Aylin’ in inanılmaz gıcık olan asistanı. İşyerindeki bu sorunlar da Aylin’i mutsuz ve huzursuz eder.

Neyse ki; harika, birbirinden güzel dostları vardır. Şebnem, Asu ve Defne. Hepsi birbirinden farklı karakterde olan bu kadınlar Aylin’ in ne kadar şanslı olduğunu kanıtlıyor. Her durumda beraber olup birbirlerine destek oluyorlar. Her kadının sahip olması gereken en önemli kavramdır: Dostluk. Kitabı okurken Aylin’ in dostlarını kendi dostlarınıza benzetebilirsiniz. Hatta Aylin’inkileri kıskananabilirsiniz.

Eski kayınvalidesi, evlilik yıldönümüne Aylin’ i davet eder. Aylin ise, bu davete tek gitmek istemez. Dostları, Aylin için, ona uygun bir kavalye aramaya başlarlar. Fakat işler planladıkları gibi gitmez.

Aylin, hayattan aşktan ümidini kesmişken, onu bulutların üzerinde gezdirecek bir adama aşık olur. Bir liseli gibi platonik takılır ancak bunu kendine dert etmez. Bu duygu, Aylin için güzel bir duyguydu ve aklını başından aldığı yetmiyormuş gibi, cebindeki paraları da akıp gitmişti, aşk uğruna.

ahhkalbim1

2015 yılının en iyi romantik komedi kitabını okumadıysanız eğer, geç kalmış sayılmazsınız. İlk kitabı bitirdikten sonra, hikayenin devamı olan ”Al Sana Aşk” kitabını mutlaka okuyun.

Sevgiyle kalın 🙂

Esra Sal